Projektowanie i skład albumów i książek

Proponuję skład i projekt okładki książek do ok. 500 str. objętości. Gwarantuję zachowanie wszelkich standardów odnośnie czcionki, marginesów, paginacji. Książki mogą zawierać sam tekst bądź ilustracje i zdjęcia dostarczone razem z tekstem. Tekst powinien być dostarczony w popularnych formatach jak txt, word. Powinien być surowy tzn. bez wstępnego składu, enterów po każdej linijce i w miarę sprawdzony. Po składzie wysyłam PDFa do sprawdzenia i drobnych poprawek.

Podobnie jak w przypadku folderów proszę pamiętać o opłacalnym formacie. Zwykle jest to krotność formatu A lub B pomniejszona o spady i miejsce na kontrolki w drukarni. Przed przekazaniem materiałów najlepiej sprawdzić jakie formaty proponują poszczególne drukarnie. Zmiana formatu po składzie jest prawie nie możliwa.

Specyficznym rodzajem książki są albumy. Uwagi odnośnie przygotowania materiałów praktycznie są podobne. Zdjęcia do albumów powinny być w najlepszej jakości. W pewnym sensie powinny być nawet lepsze (rozdzielczość) niż te używane do plakatów. Powinny być poprawnie przygotowane pod względem kolorów i tonów. Proponuję obróbkę dostarczonych zdjęć w tym kierunku ich sprawdzenie, retusz.

 

 


Zdjęcia do pobrania