Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Cyfrowa renowacja zniszczonych zdjęć.

Cyfrowy retusz starych zdjęć obejmuje cyfrowe usuwanie rys, przecierek, szumów, złamań i ubytków, poprawę tonów i ogólne odnowienie. Nie używam gotowych filtrów które przy okazji i tak mizernej redukcji szumów i zadrapań usuwają szczegóły. Niektórych zdjęć nie można poprawić np. gdzie ubytki są wielkości głowy postaci na zdjęciu i ją zasłaniają.

Nie odnawiam oryginalnych nośników czyli papieru i kliszy. Jest to retusz cyfrowy a jego efektem jest plik jpg gotowy do wywołania np. w fotolabie. Oryginalne zdjęcia są nietknięte.

Efektem końcowym mojej pracy są zdjęcia cyfrowe na nośniku lub wysłane internetem gotowe do "wywołania" u fotografa lub w fotolabie (tak jak zdjęcia z aparatu cyfrowego). Poprawione zdjęcia często można powiększać dwu i trzykrotnie o ile były poprawnie zeskanowane (min. 600 lub 1200 dpi). Szczególnie zdjęcia przedwojenne.

Zeskanowane zdjęcia można wysyłać mailem z krótkim opisem co z nimi zrobić np. w kwestii kolorów czy zachować sepię czy może zrobić zdjęcie w czystej czerni. Pliki powinny być zeskanowane na min. 600 dpi. Oryginały do zeskanowania u mnie najlepiej wysłać pocztą i to na pewno listem poleconym. Szkoda by rodzinne pamiątki gdzieś przepadły. Zdjęcia odsyłam razem z nośnikiem z poprawionymi plikami.

Zdjęcia do pobrania